Trwałość akumulatorów żelowych

Co wplywa na eksplaoatacje akumulatora

Trwałość akumulatorów bezobsługowych zależy od warunków oraz intensywności eksploatacji. Są to czynniki, na które nie wolno wpływać oraz nie wolno tych przed chwilą wspomnianych przerobić czy także tych przed chwilą wspomnianych poprawa wiązała żeby się z nieuzasadnionymi ekonomicznie kosztami. Mimo to znaczącej liczbie przypadków użytkownik może w dużym punkcie wpływać na to po jakim czasie konieczna będzie wymiana baterii.

Ładowanie i rozładowywanie akumulatorów

Przy ładowaniu baterii bezobsługowych najistotniejszy wpływ na wytrzymałość baterii ma sposób w jaki akumulatory są ładowane. Jako kolejny w kolejności składnik wpływający na żywotność to rozładowanie tak więc pobór mocy z akumulatora.

Temperatura akumulatora

Na czas upływający od zamiany do zamiany wielce duży wpływ ma także temperatura pracy. Uszkodzenia maszynowe: Szok, upadek z zakresu, uderzenie - mają okazję wywołać częściową stratę sprawności ale także doprowadzać do całkowitej awarii a choćby doprowadzać do zagrożenia pożarem. Jakość akumulatora, bez zagłębiania się w szczegółowe przymioty, a dodatkowo bez prowadzenia pomiarów pojemnościowych, osądzić mamy możliwość teraz na kanwie jego wagi. Mamy sposobność zakładać, iż bateria o większej masie będzie trwalsza, pojemniejsza, bardziej niepodatna na wysokie obciążenia ponieważ jej ołowiane płyty są solidniejsze.

Uwaga na niesprawdzone zamienniki

W gorszych markach mamy sposobność się znaleźć z wypełnianiem powierzchni między płytami przy użyciu surowców istotnie tańszych niźli ołów, takimi jak szkło czy ceramika. Wypełnienia takie w najmniejszy sposób nie posiadają wpływa na pojemność czy wytrzymałość akumulatora posiadają tylko za zadanie maksymalizacja masy akumulatora oraz zakamuflowanie jego niskiej jakości.